APB Reloaded Türkiye Fan Sitesi
Send Report Hatası Alıyorum - Baskı Önizleme

+- APB Reloaded Türkiye Fan Sitesi (https://apbturkiye.com/forum)
+-- Forum: APB Türkiye Genel (https://apbturkiye.com/forum/forum-apb-t%C3%BCrkiye-genel)
+--- Forum: APB Reloaded Bug - Hata ve Çözümleri (https://apbturkiye.com/forum/forum-apb-reloaded-bug-hata-ve-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmleri)
+---- Forum: Yardım (https://apbturkiye.com/forum/forum-yard%C4%B1m)
+---- Konu Başlığı: Send Report Hatası Alıyorum (/konu-send-report-hatas%C4%B1-al%C4%B1yorum.html)

Sayfalar: 1 2

Send Report Hatası Alıyorum - Thykess1907 - 26-10-2022

çok fazla send report hatası alıyorum arkadaşlar minimum 10 dk içinde bir alıyorum  rapor detayına girdiğimde ise hiç birşey anlamıyorum nasıl çözebilirim teknik destek verebilcek birisi var mdıır?

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - Blackxtar - 28-10-2022

(26-10-2022, Saat: 12:06)Thykess1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok fazla send report hatası alıyorum arkadaşlar minimum 10 dk içinde bir alıyorum  rapor detayına girdiğimde ise hiç birşey anlamıyorum nasıl çözebilirim teknik destek verebilcek birisi var mdMuhte
Muhtemelen ölüp dirildiğin ekranda bu hatayı alıyorsun. Bunun sebebi oyun ayarlarını en düşükte kullanmıyor olman. Hepsini minimal yaptıktan sonra gelişmiş ayarlarda da Low Quality Health tarzı bir ayar var, o hariç hepsinin tikini kaldır, sorunun yüksek ihtimalle çözülecek. Yakında bir güncelleme gelecek oyunun teknik kısmı için, bu tarz hataları fixleyecekler. O zamana kadar en düşük grafiklerle devam Smile

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - Thykess1907 - 02-11-2022

(28-10-2022, Saat: 09:43)TSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26-10-2022, Saat: 12:06)Thykess1907h Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok fazla send report hatası alıyorum arkadaşlar minimum 10 dk içinde bir alıyorum  rapor detayına girdiğimde ise hiç birşey anlamıyorum nasıl çözebilirim teknik destek verebilcek birisi var mdMuhte
Muhtemelen ölüp dirildiğin ekranda bu hatayı alıyorsun. Bunun sebebi oyun ayarlarını en düşükte kullanmıyor olman. Hepsini minimal yaptıktan sonra gelişmiş ayarlarda da Low Quality Health tarzı bir ayar var, o hariç hepsinin tikini kaldır, sorunun yüksek ihtimalle çözülecek. Yakında bir güncelleme gelecek oyunun teknik kısmı için, bu tarz hataları fixleyecekler. O zamana kadar en düşük grafiklerle devam Smile
hocam selamlar tekrardan dediğin gibi yapacağım fakat şimdi de en son o hatayı alıp oyun çöktükten sonra girememeye başladım, patch atmıyor launcher error veriyor scanning de kalıyor 5 dakika en sonunda error veriyor tekrar send report kısmı geliyor çoğu kişi de bu olmuş fakat çözümü daha bulan yok evet dediğin gibi ölüm ekranında alıyordum o hatayı düşük ayarlarda oynuyordum, belki o hatayı biliyorsun bunu da biliyorsundur diye seninle iletişime geçmek istiyorum kaç kere yükledim silip kaç kere pshyx i silip manuel kurdum yok çözüm yok hiç birisinde

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - Blackxtar - 02-11-2022

Sorunun geliştiricilerden kaynaklandığı belirlendi. APB 64bit yükseltmesi için güncellemeler yaparken aynı zamanda birkaç bug da yarattılar. Sorun sizde ya da bilgisayarınızda değil, birçok kişi aynı sorunu yaşıyor. Ufak çaplı bir araştırmadan sonra şöyle bir şey buldum:
https://forums.gamersfirst.com/topic/20330-offline/?tab=comments#comment-225736
Eğer sorununuz benzerse muhtemelen işinizi görecektir Smile

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - Mrtgvn44 - 28-11-2022

Aga yapabilen varsa lütfen yardım edin be .

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - Blackxtar - 25-12-2022

Rapor detaylarını atabilir misiniz? 

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - BoostChicken - 05-11-2023

Log dosyasında bu yazıyor yardımcı olur musun launcher direk kapanıyor steam versiyonunda

3:47:53 AM 18288 Selected Language:ENGLISH To English
3:47:53 AM 18288 Read [StringTable]:C:\PROGRAM FILES (X86)\STEAM\STEAMAPPS\COMMON\APB RELOADED\LAUNCHER\LOCALIZATION\ENGLISH\APBLAUNCHER.ENGLISH.XML
3:47:53 AM 18288 Read [GUI]:C:\PROGRAM FILES (X86)\STEAM\STEAMAPPS\COMMON\APB RELOADED\LAUNCHER\LOCALIZATION\ENGLISH\APBLAUNCHER.ENGLISH.XML
3:47:53 AM 18288 Load skin C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\APB Reloaded\Launcher\Localization\English
3:47:53 AM 18288 WARNING: System.Configuration.ConfigurationErrorsException: Unable to retrieve configuration section 'system.web/httpRuntime'.
  at System.Web.Configuration.RuntimeConfig.GetSection(String sectionName, Type type, ResultsIndex index)
  at System.Web.Configuration.RuntimeConfig.get_HttpRuntime()
  at System.Web.Util.HttpEncoder.GetCustomEncoderFromConfig()
  at System.Lazy`1.CreateValue()
  at System.Lazy`1.LazyInitValue()
  at System.Lazy`1.get_Value()
  at System.Web.Util.HttpEncoder.get_Current()
  at System.Web.HttpUtility.UrlEncodeToBytes(String str, Encoding e)
  at Hosting.cPatcherSettings.get_NotesURL()
  at Hosting.cMain.RuntimeLanguageChange(String sLanguage)
3:47:53 AM 18288 Adding a firewall exception for 'APB: APB.exe' (C:\PROGRAM FILES (X86)\STEAM\STEAMAPPS\COMMON\APB RELOADED\Binaries\APB.exe) succeeded
3:47:53 AM 18288 Adding a firewall exception for 'APB: VivoxVoiceService.exe' (C:\PROGRAM FILES (X86)\STEAM\STEAMAPPS\COMMON\APB RELOADED\Binaries\VivoxVoiceService.exe) succeeded
3:47:53 AM 18288 STATUS_PATCHER_UPDATE_START
3:47:53 AM 9568 Download version file http://apb.patch.gamersfirst.com/Patches.xml
3:47:53 AM 9568 Deleting C:\PROGRAM FILES (X86)\STEAM\STEAMAPPS\COMMON\APB RELOADED\___.tmp
3:47:53 AM 9568 Setting file attributes for C:\PROGRAM FILES (X86)\STEAM\STEAMAPPS\COMMON\APB RELOADED\___.tmp to normal
03:47:57 10600 WARNING: UnhandledException occurs
03:47:57 10600 WARNING: UnhandledException :System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.
  konum: System.Net.WebRequest.Create(Uri requestUri, Boolean useUriBase)
  konum: System.Net.WebRequest.Create(String requestUriString)
  konum: System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Object state)
  konum: System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
  konum: System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
  konum: System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - Blackxtar - 06-11-2023

Log kısmından (muhtemelen bilgi yetersizliğim kaynaklı) bir çıkarım yapamadım. Ama birkaç yöntem anlatacağım, büyük ihtimal sorununuz hepsini uyguladıktan sonra çözülecektir.
1) VPN kullanıyorsanız oyuna girerken VPN'den çıkın.
2) Özel portlar kullanıyorsanız, bilgisayarın port'unu kendisinin seçmesine izin verin.
3) APB Reloaded oyun dosyalarını açtıktan sonra: _CommonRedist > DotNet > 4.0 > dotNetFx40_Full_x86_x64.exe dosyasını çalıştırın ve kurulumu tamamlayın.
4) APB Reloaded oyun dosyalarını açtıktan sonra: _
CommonRedist > vcredist > 2012 > Bilgisayarınız 64 bit ise (vcredist_x64.exe), 32 bit ise (vcredist_x86.exe) dosyasını çalıştırın ve kurulumu tamamlayın.
5) Antivirüs programınızı kapatın.
6) Yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarı kapatıp açın, ardından launcheri başlatın. Launcherdeki ''Options'' kısmından ''Repair'' e tıklayıp tamamlanmasını bekleyin ve oyunu başlatın.

Umarım yardımcı olmuştur, iyi forumlar Smile 

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - BoostChicken - 07-11-2023

Sorun çözülmedi.
1) VPN kullanmıyorum.
2) Portlarda da problem görünmüyor. Hatta log içerisinde onaylandı yazıyor.
3)  _CommonRedist > DotNet > 4.0 > dotNetFx40_Full_x86_x64.exe dosyasını çalıştırdım zaten yüklü yazısıyla karşılaştım.
4) vcredistleri kurdum.

5) Antivirüs programını kapattım.
6) Yeniden başlattım. Launcherdeki ''Options'' kısmından ''Repair'' e tıklayamıyorum. 
cb166l3.jpg (759×569)

Yine de yardımın için teşekkür ederim için sanırım bu dotnette bir problem var çünkü uninstall da edilmiyor. 

[Resim: cb166l3.jpg]

Cvp: Send Report Hatası Alıyorum - Blackxtar - 07-11-2023

clientfiles.xml dosyasını oyun dizininden silip tekrar dener misiniz? Eğer işe yararsa, Options > Repair kısmından dosya kontrolü sağlayabilirsiniz.